Про особливості укладання колективних договорів в НВО

Щодо особливостей функціонування мережі профспілкових організацій в новоутворених навчально-виховних об’єднаннях та укладання колективних договорів в умовах проведених реформ освітньої галузі в районі обком профспілки роз’яснює, що відповідно до п. 21 Статуту профспілки працівників освіти і науки України, структура профспілки організовується за адміністративно-територіальним та виробничо-професійним принципами, тому реформування навчальних закладів району не тягне за собою будь-яких змін у структурі районної профспілкової організації.

Згідно із ч. 1-2 ст. 2 Закону України «Про колективні договори і угоди», колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях, які використовують найману працю імають право юридичної особи; колективний договір може укладатися вструктурних підрозділахпідприємства в межах компетенції цих підрозділів.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про колективні договори і угоди», право на ведення переговорів і укладення колективних договорів, угод надається сторонам соціального діалогу, склад яких визначається відповідно до законодавства про соціальний діалог, яке обумовлює, що стороною працівників в соціальному діалозіна локальному рівні є первинні профспілкові організації(ст. 4 Закону України «Про соціальний діалог в Україні»).

Ст. 20 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» встановлено, що профспілки, їх організації та об’єднання ведуть колективні переговори, укладають колективні договори у порядку, встановленому законом.

Отже, колективні договори у новостворених навчально-виховних об’єднаннях повинні укладатися між стороною роботодавця, представником якої є директор НВО, і стороною працівників, представниками якої є первинні профспілкові організації закладів освіти, які об’єднанні НВО.

Кiлькiсть переглядiв: 85

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.