УВАГА: Оподаткування новорічних подарунків

Наближаються новорічні свята — день Святого Миколая, Новий рік та Різдво, які неможливо уявити собі без подарунків.

Профспілки традиційно вітають власним коштом своїх спілчан та членів їх сімей, даруючи їм подарунки. У зв’язку з цим виникають питання щодо оподаткування новорічних подарунків та квитків на новорічно-різдвяні заходи для дітей.

ФПУ нагадує, що оподаткування податком на доходи фізичних осіб дитячих новорічних подарунків, придбаних за рахунок власних коштів для дітей працівників, здійснюються у відповідності з Податковим кодексом України.

А саме, якщо вартість подарунка у 2016 році становить до 689 грн., що не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої

на 1 січня звітного податкового року, то такі подарунки податком не обкладаються, але при цьому вартість дарунку відображається у податковому розрахунку ф. № 1ДФ за ознакою доходу «160».

У разі, якщо вартість подарунка перевищує вказаний розмір, то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків, та як додаткове благо відображається у податковому розрахунку ф. № 1ДФ за ознакою доходу «126».

Також хочемо зазначити, що оподаткування новорічних подарунків регулюється Законом України «Про звільнення від оподаткування коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків» від 30.11.2000 № 2117-ІІІ.

Цей Закон є винятком із загальних положень, встановлених Податковим кодексом України, та регулює деякі питання фінансування заходів, пов'язаних з організацією новорічних і різдвяних свят для дітей і підлітків (лист ДФСУ від 24.11.2014 № 7309/6/99/99/19/03-02-15).

Відповідно до ст. 2 вказаного Закону звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з продажу виробничими та торговими підприємствами дитячих святкових подарунків, а також квитків на новорічно-різдвяні заходи для дітей, що закуповуються за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, профспілкових комітетів підприємств та організацій, інших неприбуткових організацій. При цьому суми податку, сплачені виробниками дитячих святкових подарунків за придбання сировини та матеріалів для їх виробництва, відносяться до складу валових витрат і до податкового кредиту не включаються.

Слід також зазначити, що норми цього Закону діють в період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року.

З огляду на викладене, операції з продажу виробничими та торговими підприємствами дитячих святкових подарунків, а також квитків на новорічно-різдвяні заходи для дітей, що закуповуються за рахунок коштів профспілкових комітетів підприємств та організацій, інших неприбуткових організацій, щорічно в період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року, звільняються від оподаткування ПДВ.

Кiлькiсть переглядiв: 114

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.